...

اعزام هیات تجاری

اعزام هیات تجاری به کشورهای دیگر به منظور ارتقای همکاری‌های تجاری و اقتصادی استفاده می‌شود. این هیات‌ها با هدف ارتقای تجارت و سرمایه‌گذاری در کشور مورد نظر انجام می گردد و فعالیت‌های مختلفی از جمله نمایشگاه‌ها، مذاکرات تجاری و دیدارها با مقامات محلی در قالب هیات ها صورت میگیرد. این اقدام باعث افزایش شناخت و تبادلات تجاری می‌شود.

هیات تجاری شامل چه کسانی است؟

گروهی از تجار و بازرگانان، شرکتهای کوچک، متوسط و بزرگ در حوزه ها و زمینه های مختلف تولیدی، فنی و مهندسی، خدمات بازرگانی، سازمان های دولتی و غیر دولتی، مراکز آموزشی و فرهنگی، انجمن ها، تشکل ها و …که به سرپرستی یک مقام رسمی به یک بازار مشخص در جهت اهداف از قبل تعیین شده اعزام می گردند.

 

اهدافی که هیات تجاری دنبال میکنند :

 1. یافتن بازارهای جدید برای عرضه و فروش محصولات، کالاها و خدمات.
 2. مذاکرات در زمینه امکان تهیه مواد اولیه، کالای واسطه ای یا سرمایه ای از کشور میزبان
 3. مذاکرات برای اعطا یا کسب نمایندگی
 4. کسب آگاهی از موقعیتها و فرصت های مهم و استثنایی اقتصادی برای فروش کالاهای خاص
 5. بازدید از کارخانجات و کارگاههای تولیدی، نمایشگاهها، بازارها و مراکز تجاری و…
 6. آشنایی با تجار و بازرگانان کشور هدف
 7. ارائه توانمندیهای صادراتی و وارداتی و فرصتهای سرمایه گذاری کشور به طرفهای خارجی.
 8. بازارسنجی و مذاکرات مستقیم و کسب اطلاع از نیازهای دقیق خریداران، شناخت شرکتهای خریدار و …
 9. تبلیغات رسانه ای حضور در کشور میزبان شامل: کنفرانس مطبوعاتی، مقالات با شخصیت های سیاسی، اقتصادی، شرکت در همایش ها، درج خبر ورود هیات در نشریات کشور میزبان، پخش اخبار تلویزیونی و رادیویی از ورود هیات در کشور میزبان و ….

ارزش و اهمیت اعزام و پذیرش هیات تجاری

هیات های تجاری می توانند به عنوان یکی از ابزارهای مهم توسعه صادرات مورد استفاده قرار گیرند مشروط بر آنکه به خوبی توسط شرکت مجری و برگزارکننده سازماندهی شده و در زمان مناسب اعزام گردند. علاوه بر این برای آنها برنامه دقیق، منظم و متنوعی تنظیم گردد. در این سفرها که با رویکرد اقتصادی و تجاری صورت می گیرد، با سایر تولیدکنندگان محصول و خدمات ارتباط برقرار کرده و ظرفیت های موجود مورد بررسی و معرفی قرار می گیرد و در مقابل می توان از توانمندیها و پتانسیل های طرف خارجی نهایت استفاده را برد. از این رو برگزاری نشست های مشترک، ارائه محصولات و خدمات در این فرصت زمانی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

اعزام هیات های تجاری که توسط شرکت سروش بین الملل صورت گرفته است، در بخش رزومه و گزارش عملکردی در وب سایت تاجیک اکسپو درج شده است. این شرکت در تلاش است تا با برنامه ریزی برای هر چه بهتر و حرفه ای برگزار شدن سفرهای تجاری و با تنظیم نشست های دو جانبه و جلسات B TO B ، قدمهای موثری را در زمینه های اقتصادی و معرفی توانمندیهای صادرات و واردات کارآفرینان، تجار و بازرگانان ایران و تاجیکستان بردارد. در کنار برگزاری نشست های تجاری و بازرگانی ، این شرکت بازدید از مراکز گردشگری را نیز در خلال برنامه ها جای داده است .

سوابق فعالیت شرکت تعاونی راه رشد آسیایی

 • اعزام هیأت تجاری و بازاریابی به همایش فرصتهای سرمایه گذاری در تاجیکستان به ریاست خانم علیرضایی ، رئیس اسبق سازمان صمت خراسان رضوی همراه با معاون تجارت خارجی و جمعی از تجار استانهای مختلف کشور با مجوز سازمان صمت خراسان رضوی . ( مهر ماه 1396 )
 • برگزاری هیأت تجاری اتاق بازرگانی ایران بریاست و با حضور جناب آقای مهندس شافعی رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن ایران ، معاونین و هیأت همراه به شهر دوشنبه پایتخت جمهوری تاجیکستان ( با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران ) شهریور 1393